Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

We wrześniu rozpoczęliśmy zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na początek poznawaliśmy zasady tworzenia różnych obiektów i pojazdów z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych.

W ramach projektu nasza szkoła otrzymała zestaw dronów do nauki latania. Dzięki temu lekcje informatyki wzbogacamy o naukę bezpiecznego latania.

W listopadzie klasy 2a i 2b rozpoczęły przygodę z robotyką. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzą swoje własne projekty, budują pojazdy zdalnie sterowane i konstruują roboty.