Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej. Ma na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Od pięciu lat nasza szkoła bierze udział w tej ogromnej imprezie organizując rajdy piesze pod nazwą „Trzynastka Mierzona Kilometrami”. Każda klasa planuje trasę po Jeleniej Górze i okolicach. Wszystkie trasy zostają sumowane i przemnożone przez ilość uczestników. Staramy się wspólnie pokonać jak największą ilość kilometrów.

W tegorocznym rajdzie wzięło udział 306 uczestników. Razem pokonaliśmy 2786 km, to trochę więcej niż w zeszłym roku, ale mniej od rekordu, który ustanowiliśmy w 2018 roku- 2924km. Jak corocznie zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc: okoliczne parki, pałace, zamki, wzgórza, muzea, urokliwe miejscowości jak Siedlęcin, Cieplice, Michałowice Podziwialiśmy piękno okolicznej przyrody. Uczniowie wędrując urozmaiconymi trasami wykazali się umiejętnością pokonywania naturalnych przeszkód w terenie. Nie zabrakło również ognisk, przekąsek i dobrej zabawy.

Aby obejrzeć zdjęcia

*** kliknij tutaj ***