25 kwietnia odbyło się zebranie samorządu szkolnego w projekcie „Trzynaście Trzynastek” ze szkołami z Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Głogowa i Rybnika. Samorządy opowiadały o pracy swoich szkół po powrocie do nauczania stacjonarnego, o realizowanych projektach, udziałach w wolontariatach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8a (Julia Kalinowska – przewodnicząca samorządu uczniowskiego i Aniela Matuszewska – zastępca przewodniczącego) pod opieką nauczyciela Artura Bajera. Uczennice z radością opowiadały o prowadzonych akcjach pomocy zwierzętom ze schroniska w Jeleniej Górze, o zbiorkach prowadzonych w kierunku pomocy uchodźcom z Ukrainy, a także o „Słodkiej Środzie organizowanej przez Radę Rodziców, „Dniu bez plecaka” oraz „Piżama party”, które niedługo odbędzie się w naszej szkole. Uczennice wspominały o wsparciu od nauczycieli po powrocie do nauczania stacjonarnego, która polegała na nieodpytywaniu i częstych wspólnych wycieczek. Na koniec wspomnieliśmy o tym, że Szkoła Podstawowa nr 13 w Jeleniej Górze zdobyła drugie miejsce w województwie dolnośląskim zw Plebiscycie Edukacyjnym Gazety Wrocławskiej oraz I miejsce w Jeleniej Górze.