Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej. Ma na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Od siedmiu lat nasza szkoła bierze udział w tej ogromnej imprezie organizując Rajd pieszy pod nazwą „Trzynastka Mierzona Kilometrami”. Dzisiaj uczniowie od klas I do VIII dzielnie przemierzali dostosowane do ich wieku i możliwości trasy po Jeleniej Górze i okolicach, a pięknych tras tu nie brakuje. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc: „Perłę Zachodu”, popularny „Grzybek”, Wzgórze Kościuszki, Górę Szybowcową, Park Norweski w Cieplicach, Wzgórze Paulinum, Zamek Chojnik, Wieżę Rycerską w Siedlęcinie, trasy w Rudawach Janowickich wokół schroniska „Szwajcarka. Pogoda dopisała, było dużo wrażeń i emocji. Jak co roku liczymy kilometry.