„Wyrusz w drogę. Nie zadowalaj się dyskutowaniem; nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które może nigdy się nie pojawią. Już nadszedł czas działania.”

W Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, obchodzony 5 grudnia nie zadowoliliśmy się dyskutowaniem, nie czekaliśmy aż przyjdzie niezwykły czas i niezwykła okazja na…

Wyruszyliśmy z wolontariuszami naszej szkoły, aby nieść dobre słowo, okazać miły gest i uśmiech odwiedzając uczestników i pracowników działających w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy ul. Kiepury. Mieliśmy okazję zapoznać się z działaniami i wytworami uczestników warsztatu. Przy wspólnym poczęstunku wymienialiśmy się doświadczeniami i radościami dnia codziennego. To nie był tylko wyjazd. Okazaliśmy dobro, które uczy, że osoby niepełnosprawne mogą żyć z nami nie czując się niepełnosprawnymi. Nauczyliśmy się, że „godnie żyć to nie znaczy robić to co robią inni, ale robić to co jest dla mnie naprawdę dobre, wykorzystując swoje umiejętności najlepiej jak potrafię.” Dziękujemy Pani Kierownik Lucynie Szpak, Uczestnikom oraz Pracownikom Warsztatu Terapii Zajęciowej za lekcję życia, oraz za piękną pamiątkową choinkę i podziękowania.

Zespół Szkolnego Koła Wolontariatu