30 stycznia klasy III wybrały się na dwudniową wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych:-Na tropach mąki ziemniaczanej. Czy wiemy co jemy…?Badały skład ziemniaka, obserwowały go pod mikroskopem. Następnie wykrywały mąkę ziemniaczaną w różnych produktach.- Substancje fluorescencyjne w przyrodzie. Poznały zjawisko fluoroscencji substancji ,które otaczają je na co dzień, a których świeceniu nie miały pojęcia. Wykonały eksperymenty i doświadczenia, dzięki którym zrozumiały m.in. czym jest fluoroscencja i luminescencja. Co świeci w przyrodzie i dlaczego? Gdzie można praktycznie wykorzystać to zjawisko?- Rozwijały swoją koncentrację uwagi, kreatywność, wyobraźnię, umiejętności i zdolności artystyczne wykonując torby ekologiczne.31 stycznia – Poznały podstawowe techniki tkania na krosnach poziomych. Samodzielnie wykonały bransoletki, zakładki do książek. Zapoznały się z materiałem tkackim wełna, osnowa, ramki. Dzieci choć zmęczone-wróciły zachwycone, pełne niezapomnianych wrażeń z ciekawych i pasjonujących atrakcji. Zapowiedziały, że chętnie by powtórzyły tę wycieczkę.